Jakszef.pl

Blog kulinarny

Blendery kielichowe – jak wybrać odpowiedni?

blender

Czym kierować się podczas wyboru blendera kielichowego? Niezbędne będzie zwrócenie uwagi na kilka istotnych parametrów technicznych. A więc przyjrzyjmy się każdemu z osobna.

Moc blendera – najważniejsze kryterium wyboru

W ofertach sklepów dostępnych jest wiele blenderów kielichowych o różnej mocy. Optymalny wybór mocy blendera do przeciętnego gospodarstwa domowego to 600-800W. Za pomocą takich urządzeń z powodzeniem rozdrobnimy warzywa czy owoce. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze urządzenie było przeznaczone do zadań specjalnych, należy zastanowić się nad zakupem modelu o większej mocy. W ofercie naszego sklepu moc urządzeń sięga 2000 W.

Pojemność kielicha – wielkość ma znaczenie

Pojemny kielich to taki, który zmieści około 2 litrów. Będzie on doskonały przede wszystkim w przypadku dużych rodzin. Mniejsze blendery zostaną z kolei docenione przez singli, a także osoby, które będą korzystać z urządzenia raz na jakiś czas. Ciekawą opcją dostępną w naszym sklepie są także blendery, które w zestawie posiadają przenośny kielich. W ten sposób będziemy mogli zabrać swój blender w każdą podróż i cieszyć się świeżym napojem w każdym miejscu!

Ilość ostrzy

W ofertach sklepów dostępne są zróżnicowane produkty pod względem ceny. Co za tym idzie, różnią się one między sobą również funkcjonalnością, w tym ilością ostrzy. Chcąc zakupić blender z kielichem, który będzie służył nam na lata, reguła jest bardzo prosta – im więcej ostrzy będzie posiadało urządzenie, tym lepiej. Najlepsze blendery dostępne w naszym sklepie wyposażone są w więcej niż 2 pary ostrzy. Wszystkie wykonane są ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długą żywotność elementów. Przydatną opcją jest także możliwość wyciągania ostry z urządzenia. W ten sposób znacznie łatwiej wyczyścimy blender oraz dokładniej umyjemy same ostrza.

Dodatkowe funkcje

W naszych blenderach znajdziemy także wiele dodatkowych funkcji. W zależności od potrzeb możemy wybrać spośród:

  • funkcji smoothie,
  • trybu pracy pulsującej,
  • funkcji kruszenia lodu,
  • funkcji siekania ziół,
  • funkcji mieszania produktów,
  • możliwości miksowania gorących składników.

Blender z kielichem – twój nieoceniony przyjaciel!

Blender z kielichem będzie nieocenionym przyjacielem w każdej kuchni. Dzięki niemu przygotujesz pyszne śniadania, sorbety lodowe, koktajle i wiele innych, pysznych potraw. Będzie to także doskonała opcja, jeżeli chcesz rozpocząć nieco zdrowszy tryb życia, a nie masz pomysłów na przepisy. Trochę owoców, woda i blender – doskonały sposób na wartościowy posiłek.