Jakszef.pl

Blog kulinarny

Dieta pudełkowa, czyli – chudnij z głową!

catering dietetyczny

Odchudzanie może być trudnym i wymagającym procesem. Warto robić to pod kontrolą dietetyka, który nadzoruje jadłospis, ale nadal po Twojej stronie pozostaje rozplanowanie zakupów oraz przygotowywanie posiłków.

 Do tego dochodzi podjadanie, choćby podczas gotowania. Trzeba odmierzać porcje i zwracać uwagę na etykiety, aby wybierać tylko tę nieprzetworzoną żywność. Może być to bardzo wyczerpujące. Jest jednak sposób na skuteczne odchudzanie bez pokus i pod kontrolą ekspertów. To dieta pudełkowa. Dlaczego warto?

Zdrowy catering zaplanowany przez dietetyka

Bardzo ważne jest to, że firmy cateringowe zatrudniają dietetyków, a nawet dietetyków klinicznych. Zdarza się, że przy przygotowaniu posiłków pracują również food creatorzy. To zapewni Ci różnorodny jadłospis, wypełniony tylko tym, co zdrowe i pożywne. Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem do sukcesu.

Właściwie zaplanowany dietetyczny catering, dostarczy Twojemu organizmowi to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i bezpiecznej utraty wagi. Odchudzając się musisz bowiem pamiętać o tym, że Twoje ciało potrzebuje białka, żelaza czy błonnika, a nawet węglowodanów (złożonych).

catering dietetyczny

Idealnie odmierzone porcje – fit catering bez wyrzutów sumienia

Dieta pudełkowa ma wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że otrzymasz gotowe, odmierzone już posiłki. Nie musisz więc pilnować spożywanych porcji, a wagę kuchenną możesz schować do szafki. To Ty decydujesz o kaloryczności zestawów, które codziennie trafią pod Twoje drzwi. W związku z tym, możesz bezkarnie i bez nawet najmniejszych wyrzutów sumienia zjeść wszystko to, co znajduje się w dzisiejszym menu! Zostało to bowiem dopasowane do Twoich potrzeb i ma na celu redukcję Twojej wagi.

Dieta pudełkowa oznacza koniec z podjadaniem

Gdy jesteś na diecie, nagle o wiele bardziej ciągnie Cię do słodyczy, słonych przekąsek, fast foodów i wszystkiego innego, co jest Twoją Nemesis. Dieta catering sprawia, że nie musisz już tak często bywać w sklepach, więc nie jesteś kuszony przez różnego rodzaju promocje. Możesz też mieć w zasadzie pustą lodówkę, bo to, czego potrzebujesz – będziesz otrzymywać codziennie pod swoje drzwi. Nie będziesz też gotować, w związku z czym, nie będzie pretekstu do podjadania.

Co więcej – fakt, że cateringi dietetyczne dostarczane są codziennie, o stałej porze sprawia, że nie będzie Cię kusić wizja szybkiego obiadu w fast foodzie lub zamówienia na obiad makaronu z serem, zamiast sałatki. Posiłki zapakowane są tak, aby łatwo można było je transportować. Możesz więc zjeść je w domu, w pracy, na uczelni lub w podróży.

catering dietetyczny

Dieta dopasowana do Twoich potrzeb

Będąc na diecie pudełkowej, nadal możesz jeść to, co lubisz i to, co Ci służy. Jeśli unikasz więc mięsa, zainteresuje Cię catering wegetariański Rzeszów oraz catering wegański. Jeśli chcesz walczyć z nadciśnieniem i potencjalnym zagrożeniem cukrzycą – wybierzesz dietę niskowęglowodanową. Masz alergię na gluten lub nie tolerujesz laktozy? Sięgnij po jadłospis bezglutenowy i beznabiałowy. Możliwości jest naprawdę wiele – musisz jedynie znaleźć catering, który posiada szeroką, elastyczną ofertę, dopasowaną do swoich klientów.

Dietetyczny catering oznacza dobre samopoczucie

Wszystkie aspekty opisane powyżej składają się na znaczną poprawę zdrowia, a co za tym idzie – również samopoczucia. Poza oczywistym efektem wizualnym, polegającym na utracie zbędnych kilogramów, wiele zmieni się w Twoim organizmie. Najlepszy catering dietetyczny  w przygotowanych przez siebie posiłkach umieszcza jedynie świeże i wysokiej jakości składniki. Dzięki takim lekkim i smacznym potrawom lepiej sypiasz, budzisz się bez większego problemu, a Twoja koncentracja znacznie się poprawia. Co więcej, pozbędziesz się bólu głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowych, nadciśnienia czy zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi.

Jeśli jesteś zdecydowany na dietę pudełkową – gratulacje. Wykonałeś pierwszy krok w kierunku pięknej sylwetki i zdrowszego, szczęśliwego życia.