Jakszef.pl

Blog kulinarny

Sushi w wielkim mieście [Kraków]

Sushi

Lokali gastronomicznych przybywa z każdym dniem, ale tylko te najlepsze przetrwają, bo rynek gastronomiczny jest jak matka natura – najsłabsze osobniki zostaną zjedzone przez najsilniejszych. Surowa jak sushi i brutalna prawda.

Jaki jest przepis na sukces? Przecież nie lokalizacja, bo uwielbiamy kulinarne podróże i wycieczki, bo wokół zwykłego wyjścia do restauracji potrafimy zbudować fajną przygodę i spędzić więcej czasu w gronie naszych znajomych. Bo wyjście na zjedzenie czegoś przepysznego traktujemy z dużą dozą wolnego czasu, celebrujemy to, nie spieszymy się.

No oczywiście, że jakość jest jedynym przepisem na sukces, już nie wyliczajmy dalej.

Ma być świeżo, ma być smacznie, ma być ładnie na talerzu. I za to chcemy płacić. Tak jest, ten artykuł nie odkrywa ameryki, bo te 3 podpunkty są kluczowe, ale nie umniejsza to temu, że zawsze warto powrócić do tematu by napisać kilka zdań przemyśleń, a dzisiejsze dotyczyć będą tego trzeciego – ma być ładnie na talerzu.

No to teraz szykujcie się na petardę, bo jak ma być ładnie na talerzu, a posiłkiem ma być sushi, to wchodzimy na HIGH-LEVEL i wydarzyć się może wiele!

Za prawdziwymi perełkami na talerzu udamy się do Krakowa, do miasta obsianego barami sushi, ale to nie taki lokal nas dziś będzie interesować. Chcemy czegoś więcej, więc wchodzimy do restauracji MAHO – miejsca bardzo klimatycznego, przytulnego i totalnie romantycznego (najlepsze sushi w Krakowie na kolację we dwoje).

W MAHO podejście sushi-masterów do wyglądu rolek ma znaczenie zasadnicze. MAHO – to w tłumaczeniu na język polski „Magia” i punktem honoru załogi jest to, aby ta magia była na talerzu widoczna natychmiast. Rolki sushi są przygotowywane z niemal zegarmistrzowską precyzją, gdzie każdy detal, najmniejszy składknik każdy kolor, każde połączenie składników ma być doskonałe, przemyślane i być swego rodzaju maleńkim dziełem sztuki – nie bójmy się tego słowa.

Każda posypka, ułożenie kwiatów, gęstość sosu…. Słowa nie przekażą – zobaczcie zdjęcia.

MAHO SUSHI KRAKÓW to restauracja-wernisaż, gdzie obejrzysz sztukę i jej zasmakujesz. A to wszystko tuż pod nosem nas wszystkch, w samym centrum Krakowa, w uroczej spokojnej enklawie na ul. Rakowickiej 11.

Ps.
Być może nie jesteś z Krakowa, być może nigdy go nawet nie odwiedziłeś, ale na pewno wiesz o setkach miejsc które można w nim zwiedzić. Pozwól sobie poznać Polskę, odwiedź Kraków i zobacz jego magiczne miejsca, a po całodniowym zwiedzaniu zamów Sushi z MAHŌ SUSHI KRAKÓW – wynagrodzisz sobie cały aktywny dzień i uwierz, będzie to wręcz jego ukoronowaniem!

MAHŌ Sushi Kraków:
Rakowicka 11,
31-511 Kraków, Polska