Jakszef.pl

Blog kulinarny

Dieta owocowa: czy jest zdrowa?

dieta owocowa

Owoce są niewątpliwie jednym z najważniejszych produktów spożywczych o zdrowej diecie. Jedząc owoce, zyskujesz wiele przydatnych składników odżywczych, co często pokazują badania. Wiele osób, które chcą schudnąć, woli unikać owoców, ponieważ zawierają one cukry. Nie jest to całkowicie uzasadnione: cukry obecne w owocach są cukrami naturalnymi pakowanymi we włókna i wodę. W rezultacie nie mają one szkodliwych skutków, z których słynie cukier rafinowany biały.

Ważne jest, aby owoce były nie tylko zdrowe, ale również schudły. Najlepsze owoce zawierają dużo witamin, błonnika i minerałów, dzięki czemu utrzymują zdrowie ciała i wspierają usuwanie toksyn i tłuszczu. Ponadto dają poczucie satysfakcji szybciej, co sprawia, że ​​zwykle jesz mniej. Dieta owocowa powstała na podstawie tej zasady. Dzięki tej diecie centralny jest wpływ owoców na odchudzanie.

Skutecznie ciesz się owocami dzięki diecie owocowej

Podczas diety owocowej w zasadzie jesz tylko owoce. Dzięki diecie owocowej możesz cieszyć się owocami z korzyściami, jakie oferuje. Możesz to zobaczyć w tym kontekście jako formę diety detoksykacyjnej. Ale ponieważ jesz tylko owoce i niewiele więcej, dieta owocowa jest również uważana za dietę awaryjną. Dieta ratunkowa nigdy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ cele długoterminowe często nie są tutaj celem, a ludzie po prostu szukają sposobu, aby szybko pozbyć się kilogramów. W rezultacie utracone kilogramy są natychmiast zapisywane, gdy tylko zakończy się dieta ratunkowa.

Dieta owocowa jest jednak nieco inna w tym sensie, że jesteś mniej głodny niż w przypadku zwykłej diety na wypadek awarii. Twoje ciało będzie również lepiej karmione. Dzięki dużej ilości witamin, minerałów, błonnika i wody twoje ciało jest dobrze nawodnione i znacznie efektywniej redukuje toksyny. Ponadto dieta owocowa wspomaga trawienie i pomaga odprowadzać nadmiar płynów zatrzymywanych w organizmie.

Czym dokładnie jest dieta owocowa?

Dieta owocowa nie ma ustalonego harmonogramu. Wskazane jest jednak zachowanie krótkiego, określonego okresu, na przykład tygodnia. Ponadto możesz samodzielnie wybrać sposób stosowania diety owocowej w swoim codziennym życiu. Na przykład, jeśli możesz upuścić jedzenie, takie jak makaron , chleb i mleko na tydzień bez żadnych problemów, zamiast tego zjesz więcej owoców. Pamiętaj, że owoce są jedyną rzeczą, którą spożywasz podczas rygorystycznej diety owocowej. Często robione są wyjątki i warzywa są dozwolone.

Tak czy inaczej, jesz niektóre owoce codziennie według normalnego harmonogramu, najlepiej świeże i natychmiast po ich pokrojeniu. Zaleca się pić co najmniej dwa litry wody, ale dozwolona jest również herbata ziołowa lub soki owocowe. Po pierwszym tygodniu możesz powoli zacząć stosować zwykłą dietę, w której jesz również chude mięso, warzywa i jogurt. W ten sposób dieta owocowa stanowi dietę niskowęglowodanową.

Powolne budowanie jest przesłaniem!

Utrata masy ciała nie jest problemem z tą dietą, utrzymuj się. Ponadto, podobnie jak w przypadku każdej diety ratunkowej, trudno jest utrzymać nową wagę. Jeśli wyniki nie są zadowalające, możesz powtórzyć cykl ponownie. Jednak zaleca się, aby nie robić tego dłużej niż tydzień, ponieważ w przeciwnym razie możesz uzyskać silny niedobór niezbędnych składników odżywczych.

Dla miłośników chleba

Niektórzy naprawdę nie mogą obejść się bez chleba i innych form złożonych węglowodanów. Pomyśl o ludziach, którzy są bardzo aktywni lub dużo ćwiczą, co oznacza, że ​​potrzebują więcej energii. W takim przypadku możesz jeść owoce tylko przez dwa dni, po których następuje jeden dzień normalnego odżywiania. W ten sposób dostajesz się do pewnego rodzaju cyklu, który ułatwia utrzymanie pełnego harmonogramu.

Ważne dla diety owocowej

Istnieje jednak wiele ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, przestrzegając takiego planu posiłków:

 • Niedojrzałe owoce trawią się znacznie trudniej niż te dojrzałe, dlatego zawsze kupuj je tak dojrzałe, jak to możliwe.
 • Podczas diety owocowej w jak największym stopniu unika się odżywiania za pomocą wielu białek, ponieważ przeciwdziałają one trawieniu.
 • Pij wystarczającą ilość wody (lub innych napojów stymulujących płyn), abyś był dobrze nawodniony.

Zalety i wady schematu jedzenia owoców

Dieta owocowa niewątpliwie brzmi jak atrakcyjna metoda na utratę tłuszczu. Jednak, podobnie jak w przypadku wielu innych form diety, istnieją również pewne wady. Dlatego ważny jest przejrzysty przegląd. Tutaj znajdziesz najważniejsze zalety i wady diety owocowej.

Zalety

 • Cierpisz mniej głodu niż przy regularnej diecie awaryjnej, ponieważ możesz jeść tyle, ile chcesz.
 • Dieta jest względnie zdrowa, ponieważ każde spożywane przez ciebie jedzenie zawiera dużo witamin, minerałów, błonnika i wody.
 • Skutecznie odpadasz dzięki diecie. Początkowo jest to głównie wilgoć, ale później także tłuszcz.
 • Twoje ciało jest dokładnie oczyszczone, a toksyny są odprowadzane.

Wady

 • Wielu ekspertów uważa, że ​​dieta jest jednostronna i że w perspektywie długoterminowej mogą pojawić się niedobory. Innych składników odżywczych, takich jak ważne białka i nienasycone tłuszcze, brakuje w diecie, ale są niezbędne dla zachowania zdrowia.
 • Jak tylko stracisz płyn z powodu diety, będziesz w stanie coraz mniej tracić tłuszcz.
 • Nie wszyscy tak bardzo lubią owoce, dlatego niektórzy ludzie nie mogą dłużej utrzymywać diety .
 • W każdym razie dieta jest nadal rodzajem diety awaryjnej. Jednym z problemów jest to, że po zakończeniu diety musisz również podjąć wysiłek, aby utrzymać swoją wagę. Dieta owocowa nie oferuje prawdziwej zmiany stylu życia.

Zmodyfikowana wersja diety owocowej

Jeśli chcesz jeść więcej owoców zamiast niezdrowych produktów, ale nie chcesz od razu przestrzegać kompletnej diety opartej na owocach, możliwe jest odpowiednie rozwiązanie. Możesz również regularnie organizować dzień owoców. Tego dnia jesz tylko owoce, jak opisano w tym artykule. Pijesz również dużo wody, aby szybciej zgromadzić wilgoć i tłuszcz. Następnego dnia znowu jesz jak zwykle. W rzeczywistości zbliżasz się również do zasady tymczasowego postu.

Możesz organizować dzień z owocami raz na dwa tygodnie, ale niektórzy ludzie decydują się na to tylko raz w miesiącu. Ważne jest, aby robić to, co czujesz do siebie dobrze, abyś mógł nadążyć za tym dłużej i osiągnąć więcej rezultatów.

Przykład schematu diety:

Poniżej znajduje się przykład harmonogramu diety owocowej.

Dzień 1

 • Pół ananasa
 • 300 gram truskawek
 • 2 gruszki
 • 2 kiwi
 • dwa litry wody / herbaty

Dzień 2

 • 2 jabłka
 • 200 gramów winogron
 • pół melona
 • 1 pomarańcza
 • 1 kiwi
 • dwa litry wody / herbaty

Dzień 3

„Normalny” dzień, w którym przestrzegasz zwykłej zdrowej diety.

Dieta owocowa: zdrowa dieta na wypadek awarii, czy nie?

Dieta owocowa jest niewątpliwie dobrym sposobem na szybką utratę nadmiaru płynów i tłuszczu w stosunkowo zdrowy sposób. Jeśli chcesz detoksykować światło, ta dieta jest solidnym pośrednim krokiem, aby szybko zrzucić kilka kilogramów. Oczywiście nie jest to dieta długoterminowa ani dieta, którą zawsze możesz utrzymać. Dieta owocowa po prostu oferuje na to zbyt małą różnorodność. Jednak dieta owocowa jest dobrze dostosowana do zasady tymczasowego postu, abyś nadal miał wystarczająco dużo składników odżywczych.