Jakszef.pl

Blog kulinarny

Gdzie zaopatrzyć swój sklep w kawę?

kawa

W każdym sklepie spożywczym czy wielobranżowym musi znajdować się w ofercie kawa. Klienci kupują ją nie tylko na własny użytek, ale również dla pracowników. Jeśli chcemy przyciągnąć kolejnych klientów, to warto zaoferować im różne rodzaje kawy, tak aby mieli spory wybór. Gdzie zaopatrzyć się w ten produkt?

Zakup w hurcie

Osoby prowadzące sklep i poszukujące odpowiedniego asortymentu, nie kupują produktów w taki sam sposób, jak klienci detaliczni. Dla nich dedykowane są bowiem specjalistyczne hurtownie, w których nabywa się artykuły w większych ilościach. Hurtownia kawy proponuje przedsiębiorcom różne rodzaje asortymentu: kawę rozpuszczalną, mieloną, aromatyzowaną, napoje kawowe. Kupowanie w hurcie ma wiele zalet, a wśród nich warto wymienić:

  • możliwość nabycia jednorazowo większych ilości towaru- kawa jest produktem o długim terminie ważności, dlatego możemy ją magazynować i uzupełniać asortyment na sklepie w razie potrzeby,
  • wystawienie faktury zbiorczej, która dokumentuje zakup wszystkich kaw i ewentualnie także dodatkowych produktów, co znacznie ułatwia dokonywanie rozliczeń,
  • odroczone terminy płatności, które oferuje coraz więcej hurtowni,
  • możliwość złożenia zamówienia w dowolnym momencie,
  • możliwość realizacji dostawy produktów pod wskazany adres.

Warto mieć na uwadze, że hurtownia kawy oferuje swoim klientom każde dodatkowe produkty, takie jak na przykład puszki na kawę. Choć w sklepach spożywczych nie cieszą się one dużą popularnością, to w specjalistycznych sklepach z kawą i herbatą z pewnością okażą się godnym zainteresowania produktem.

Rozszerzenie oferty produktowej sklepu z kawą

Obecnie kawę rozpuszczalną, mieloną czy ziarnistą kupić można w niemal każdym sklepie spożywczym, a także markecie. Jeśli chcemy być konkurencyjni, powinniśmy postawić na rozwój oferty produktowej. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy prowadzimy mały sklep spożywczy, czy sklep dedykowany wielbicielom kawy lub herbaty. Szeroki asortyment z pewnością pomoże nam przyciągnąć klientów. W pierwszym przypadku doskonałym rozwiązaniem może okazać się kawa aromatyzowana. Jest ona dobrą alternatywą dla osób, które, choć lubią kawę, to nie mogą zaakceptować jej gorzko-kwaśnego smaku. Kawa o smaku orzecha włoskiego, kakao czy karmelu podbija serca klientów. W drugim przypadku warto postawić na specjalistyczne kawy, pochodzące z różnych zakątków świata. Przyciągną one zwłaszcza wielbicieli tego ciemnego napoju o specyficznym smaku. Pamiętajmy, że w dobrej hurtowni kawy znajdziemy wszystko, co potrzebne do wyposażenia naszego sklepu w odpowiednie produkty.