Jakszef.pl

Blog kulinarny

10 najlepszych zdrowych diet odchudzających

dieta

Ponieważ wszystkie kalorie nie są równe, dietetycy w całym spektrum sugerują różne plany dietetyczne dostosowane do rutyny i typu ciała danej osoby.
Chociaż sugerowane plany diety mogą być różne, większość dietetyków podaje następujące sugestie, które wydają się być stałe.

  • Spożywać jak najwięcej owoców i warzyw
  • Jedz wysokiej jakości, pełnowartościowe produkty spożywcze i unikaj żywności przetworzonej
  • Wolę domowe posiłki
  • Unikaj dodanych cukrów, tłuszczów trans i rafinowanych węglowodanów

Nowe coroczne rankingi TIME, US News zwerbowały zespół ekspertów ds. Żywności i zdrowia, aby uszeregować 40 diet według różnych kryteriów, takich jak łatwość przestrzegania diety, zdolność diety do pomagania osobie schudnąć w skrócie i długoterminowe, bezpieczeństwo i. Raport ujawnił, że najlepsze diety na 2018 r. To remis między dietą śródziemnomorską a dietą DASH.

Oto 10 zdrowych diet odchudzających;

1. Dash Diet

Podejścia dietetyczne mające na celu zatrzymanie nadciśnienia lub dietę Dash to schemat dietetyczny promowany przez amerykański Instytut Serca, Płuc i Krwi z siedzibą w USA w celu zapobiegania i kontrolowania nadciśnienia. Ten plan nie określa specjalnej żywności, zamiast tego poproś ludzi, aby jedli dużo owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Aby kontrolować zły cholesterol, ludzie powinni unikać tłuszczów nasyconych, tłustych mięs, olejów tropikalnych, takich jak olej palmowy lub kokosowy, oraz słodkich napojów i słodyczy. To elastyczny plan, który pomaga budować zdrowe serce.

2. Dieta śródziemnomorska

Jak sama nazwa wskazuje, ten plan diety zapożyczono z nawyków żywieniowych mieszkańców krajów śródziemnomorskich. Są znane z lepszego zdrowia i długowieczności. Dieta obejmuje żywność bogatą w owoce i warzywa, zwłaszcza cytrusy, orzechy, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i oliwę z oliwek. Zawiera również chude źródła białka – ryby i drób zamiast czerwonego mięsa. Plan diety śródziemnomorskiej zaleca regularne spożywanie czerwonego wina w umiarkowanych ilościach.

3. Dieta fleksitarna

Ta kombinacja dwóch słów – elastyczny i wegetariański – podkreśla, że ​​ludzie wolą jeść posiłki wegetariańskie przez większość czasu. Jedzenie mięsa nie jest całkowicie odrzucane, ale zaleca się spożywanie go z powściągliwością. Spożycie mięsa należy wymienić na alternatywne źródła białka. Plan ma być przyjazny dla środowiska poprzez zmniejszenie śladu węglowego przy jednoczesnej poprawie zdrowia.

4. Dieta obserwatorów wagi

Jest to plan diety z tą różnicą. Pozwalając ci jeść śmieciowe / tłuste produkty, takie jak chipsy ziemniaczane, ciasto, lody i pizza, ludzie proszeni są o uważanie na liczbę kalorii, które spalają do końca dnia, aby nawet przejadać się. Plan ten, spopularyzowany przez celebrytów takich jak Oprah Winfrey, działa w systemie punktów, w którym każde jedzenie otrzymuje pewną liczbę punktów, a ludzie proszeni są o dążenie do całkowitej liczby punktów każdego dnia.

5. Dieta umysłu

Jak sama nazwa wskazuje, dieta ta składa się ze zdrowej dla mózgu żywności. Dieta ma na celu promowanie zdrowego umysłu z opóźnieniem neurodegeneracyjnym lub obniżenie ryzyka choroby Alzheimera. Połączenie dwóch diet z kilkoma korzyściami zdrowotnymi, Dash i Mediterranean, stało się bardzo popularne. Lista zalecanych produktów spożywczych obejmuje zielone warzywa liściaste, orzechy, jagody, fasolę, produkty pełnoziarniste, ryby, drób, oliwę z oliwek i wino. Dietetycy proszą o unikanie czerwonych mięs, masła i kija margaryny, sera, słodyczy oraz smażonych lub fast foodów.

6. Terapeutyczne zmiany stylu życia (TLC)

Dieta TLC jest zatwierdzona przez American Heart Association w celu zmniejszenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Ponieważ zły cholesterol zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu, lekarze zalecają ostre obniżenie spożycia tłustego mięsa, pełnotłustego mleka i smażonych potraw, a także zwiększenie spożycia diety bogatej w błonnik.

7. Dieta wolumetryczna

Ten plan diety koncentruje się na gęstości energetycznej żywności. W przypadku długoterminowego programu odchudzania ważne jest, aby uważać na wartość kaloryczną żywności, aby osiągnąć cel. Dieta wolumetryczna, jak sama nazwa wskazuje, ma niską kaloryczność. Ale duży plan jedzenia, który zawiera dużo wody i błonnika.

Dozwolone są nawet produkty zawierające kalorie, o ile mieszczą się one w zalecanym spożyciu kalorii.

8. Dieta dietetyczna

Ten plan diety stworzony przez dr Joela Fuhrmana, autora książki The End of Dieting – jest bogaty w składniki odżywcze, bogaty w rośliny i obejmuje antynowotworowe pożywienie, które pomaga nie tylko schudnąć, ale prowadzić długie, wolne od chorób życie. Według lekarza zalecany jest pokarm dla całej rośliny bogaty w wysokie składniki odżywcze. Ma on uwolnić ogromną zdolność organizmu do gojenia się, osiągnąć optymalną wagę i spowolnić proces starzenia. Stosunkowo nowy plan diety, plan ten ma na celu maksymalizację ilości zdrowych witamin, minerałów i składników odżywczych w żywności, zrównoważenie hormonów i unikanie toksyn.

9. Dieta ketonowa

Został specjalnie zaprojektowany do kontrolowania padaczki u dzieci. Zamiast spalania węglowodanów ten plan diety zmusza organizm do spalania tłuszczów. Ta dieta niskowęglowodanowa zachęca organizm do zamiany tłuszczów w ketony na energię. Chodzi o to, aby ograniczyć spożycie węglowodanów do minimum. W rzeczywistości diety ketonowe składają się w 70 procentach z kalorii dziennie, a reszta z białka. Zwolennicy tego planu diety twierdzą, że pomaga im szybko schudnąć z niewielkim lub bez głodu, oprócz dodatków takich jak większa energia i jasność umysłu.

10. Dieta CICO

CICO oznacza „kalorie w, kalorie w”. Ten plan diety opiera się na rozsądnej zasadzie matematycznej. W ten sposób z pewnością schudniesz, jeśli będziesz w stanie spalić więcej kalorii niż jesz.

Jest to w zasadzie metoda śledzenia dziennego spożycia kalorii. Chodzi o to, aby jeść mniej kalorii mniej niż wypalasz w ciągu jednego dnia. Proste monitorowanie dziennego spożycia kalorii jest jedynym kryterium oceny stanu zdrowia.

Oprócz tego, przestrzegając ścisłego planu diety , angażując się w około dwie i pół godziny intensywnej aktywności tygodniowo. Możemy nie tylko być aktywni fizycznie, ale także prowadzić zdrowy tryb życia. Zdrowy styl życia polega również na lepszym zarządzaniu stresem i terapii w celu rozwiązania problemów emocjonalnych, które mogą prowadzić do niezdrowych wzorców żywieniowych.