Jakszef.pl

Blog kulinarny

3 rzeczy, które łączy najbardziej udana dieta na świecie

dieta

Przy tak wielu rozmowach online może być trudno ustalić, która dieta jest dla Ciebie najlepsza. Każdy ma inne pomysły, a jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. W świecie pełnym dezinformacji, jak możesz wyjść poza cudowne poprawki i znaleźć dietę, która pomoże Ci osiągnąć swoje cele w zrównoważony sposób?

Najskuteczniejsze diety mają tendencję do nakładania się pod względem metodologicznym. Oto trzy rzeczy, które łączy najbardziej udana dieta na świecie.

Minimalizowanie spożycia przetworzonej żywności

Jedną powszechną rzeczą, którą zobaczysz we wszystkich skutecznych metodach żywienia, jest drastyczne ograniczenie przetworzonej żywności. Może to być zniechęcająca koncepcja nowoczesnej diety, ponieważ cięcie przetworzonych towarów oznacza priorytetowe planowanie posiłków. Może również wywoływać poczucie ograniczenia i nudy dla tych, którzy nie mają wielkich umiejętności kulinarnych. Na szczęście planowanie posiłków nie musi być wyzwaniem ani nudne. Istnieje wiele łatwych przepisów, które można przygotować zgodnie z potrzebami żywieniowymi; wyzwaniem jest kontrola porcji, gdy dowiesz się, jak wspaniale smakują.

Na przykład dieta South Beach koncentruje się na zmniejszeniu głodu cukru poprzez zmniejszenie ilości przetworzonych węglowodanów i zachęcanie do spożywania większej ilości chudego białka i zdrowych tłuszczów. Możesz włączyć różnorodne warzywa, przyprawy, a nawet przyprawy, aby zachować ciekawość – przekonaj się sam w przykładowym menu, które znajdziesz tutaj .

Maksymalizacja składników odżywczych

Najlepsze diety dają ciału to, czego potrzebuje, zamiast koncentrować się na ograniczaniu tak bardzo, że jesteś zmuszony do skrajnego (i nieszczęśliwego) deficytu kalorycznego. Uważaj na diety, które wymagają usunięcia pożywnych pokarmów i zastąpienia składników odżywczych suplementami. Pamiętaj, że nikt nie stał się otyły, jedząc zbyt wiele świeżych owoców i warzyw.

Co więcej, nie wpadnij w pułapkę myślenia, że ​​musisz wyeliminować węglowodany z diety, aby schudnąć. Węglowodany są jednym z trzech makroskładników odżywczych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania mózgu i intensywnego wysiłku fizycznego. Zamiast tego staraj się jeść bardziej inteligentne węglowodany , takie jak kabaczek i komosa ryżowa, usuwając rafinowane węglowodany (biały chleb, makaron itp.) Z codziennego repertuaru. Dieta śródziemnomorska jest jedną z najbardziej udanych diet na świecie i koncentruje się na promowaniu zdrowych węglowodanów i tłuszczów, które utrzymają twoje ciało szczęśliwe i zdrowe na długi czas.

Naucz zdrowych nawyków

Najbardziej udane diety to nie tylko to, co jesz; mówią o tym, jak jesz, kiedy jesz i jaki masz związek z jedzeniem. Jednym z głównych punktów zdrowej diety jest kontrola porcji. Niezależnie od tego, czy śledzisz spożycie makroskładników, licząc kalorie, licząc punkty lub używając porcji , kluczowe znaczenie ma stworzenie zdrowego związku z jedzeniem. W przeciwnym razie nigdy nie będziesz w stanie się tego trzymać.

Jak mówi przysłowie: „wszystko z umiarem”. Dotyczy to również obsesji na punkcie jedzenia. Najbardziej skuteczne diety promują zdrowe odżywianie przez większość czasu, abyś mógł sobie pozwolić na to, co się liczy, zamiast izolować cię od kręgu społecznego.

Szukając odpowiedniej diety, najlepszym rozwiązaniem jest porzucenie mentalności dietetycznej. Zamiast tego szukaj planów żywieniowych, które dostarczają Twojemu organizmowi składników odżywczych, jednocześnie pomagając ci osiągnąć cele i utrzymać je na dłuższą metę.