Jakszef.pl

Blog kulinarny

Najlepszy plan diety dla szybkiego powrotu do zdrowia po liposukcji

dieta po liposupcji

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który usuwa niechciany tłuszcz z różnych obszarów ciała. Ta inwazyjna i chirurgiczna procedura wiąże się z pewnymi przestojami i skutkami ubocznymi. „Liposukcja jest jedną z najczęściej wymaganych procedur, o które proszą pacjenci”, pisze American Society of Plastic Surgeons. Z tego powodu technika ta usuwa uparty tłuszcz, którego ludzie nie są w stanie usunąć za pomocą środków dietetycznych i ćwiczeń fizycznych. Ile czasu zajmuje pełne wyleczenie? Jakie są najlepsze pokarmy, które pacjent powinien jeść, aby szybko wyzdrowieć?
W tym artykule omówiono najlepsze praktyki szybkiego odzyskiwania liposukcji. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać zabieg liposukcji, ten temat jest dla Ciebie.

Jak działa chirurgia liposukcji?

Jako zabieg kosmetyczny, który jest również inwazyjny, technika liposukcji próbuje usunąć niechciany tłuszcz z organizmu. Zabieg ten jest często nazywany zabiegiem rzeźbienia ciała, ponieważ wykonuje pewne konturowanie ciała. Dlatego operacja ta jest często nazywana zabiegiem modelowania sylwetki.
Liposukcję można wykonać w celu usunięcia tłuszczu z okolicy brzucha, ale różni się ona od operacji plastyki brzucha lub zabiegu abdominoplastyki. Zabieg obejmuje przestoje i działania niepożądane, ponieważ jest to zabieg chirurgiczny i inwazyjny. Nie martw się; wszystko będzie w porządku od jednego do dwóch miesięcy po tym.

Procedurę można podzielić na różne etapy. Zaczyna się od czyszczenia i znieczulenia, a następnie chirurg plastyczny wykonuje drobne nacięcia w niektórych punktach. Następnie wprowadza się kaniulę, która wysysa tłuszcz z okolicy brzucha. Kaniula to podręczne urządzenie z przyrządem przypominającym pręt na jednym końcu.

Tak usunięty tłuszcz jest zawarty w pojemniku, aby zważyć cały usunięty tłuszcz. W końcu chirurg plastyczny zszyje miejsca nacięć. Osoba poddana tej procedurze nie odczuwa bólu; dzięki znieczuleniu ogólnemu. Cała procedura może potrwać od godziny do czterech godzin.

Najlepszy plan diety na regenerację po liposukcji

Chirurdzy plastyczni mają świetne wskazówki przed zabiegiem chirurgicznym i porady po zabiegu dla pacjentów z liposukcją, dzięki którym dana osoba może najlepiej wykorzystać tę metodę usuwania tłuszczu. Jeśli dana osoba nie przestrzega wskazówek przekazanych przez chirurga plastycznego, mogą wystąpić poważne komplikacje.
Ciało cierpi z powodu urazu podczas tego leczenia i zajmuje trochę czasu, aby osiągnąć normalną formę. W okresie rekonwalescencji należy stosować niektóre określone pokarmy, aby ciało szybko się zagoiło. W rzeczywistości żywność o właściwościach leczniczych i wzrostowych może mieć wielką wartość dla organizmu podczas fazy regeneracji.

Zasadniczo zdrowe i zbilansowane jedzenie jest w porządku, aby szybko pomóc zdrowiu ciała. Mówiąc konkretnie, pacjent powinien jeść pokarmy zawierające białka, węglowodany, minerały i witaminy. Ponadto istnieje kilka produktów żywnościowych, których należy unikać podczas odzyskiwania, ponieważ mogą zranić ranny obszar.

Czego jeść lub czego unikać?

  1. Pokarmy do zjedzenia: jeśli kopiemy głębiej, następujący pokarm może zapewnić lepsze składniki lecznicze w uszkodzonych obszarach:
  2. Owoce: Ciało potrzebuje witamin podczas leczenia. Żadne jedzenie nie jest lepsze niż owoce, jeśli chodzi o przyjmowanie witamin.
  3. Warzywa: składniki odżywcze dostarczane przez różne warzywa są niezbędne w fazie leczenia.
  4. Lean Protein: Zastosowanie chudego białka może zapewnić siłę ciału.
  5. Całe ziarna: pacjent powinien je wykorzystać, aby wcześnie się wyleczyć i uniknąć powikłań.
  6. Woda i płyny: Wszystkim pacjentom poddawanym liposukcji zaleca się przyjmowanie wystarczającej ilości płynów, w tym między innymi zwykłej wody.
  7. Pokarmy, których należy unikać: Oprócz spożywania cennych ekologicznych pokarmów wymienionych powyżej, pacjent powinien również unikać następujących rzeczy:
  8. Słodycze: Wszyscy pacjenci z liposukcją powinni unikać cukrów i słodkich pokarmów.
  9. Nasycone tłuszcze: Żywność zawierająca tłuszcze nasycone nie jest dobra, gdy twoje ciało leczy się po operacji liposukcji.
  10. Proste węglowodany: Ważne jest, aby unikać pokarmów zawierających proste węglowodany podczas fazy gojenia.

„Spożywanie kilku mniejszych posiłków w ciągu dnia pomoże utrzymać poziom energii i uchroni Cię przed brakiem posiłków”, dodaje American Society of Plastic Surgeons. Kolejną ważną kwestią jest utrzymywanie nawodnienia organizmu przez cały czas.

Jak wygląda odzysk liposukcji?

Faza powrotu do zdrowia może być krótka lub długa, w zależności od charakteru leczenia. W przypadku, gdy osoba po prostu usuwa niewielką ilość tłuszczu, może odzyskać wcześniej niż osoba, która usunęła ogromną ilość tłuszczu. Ogólnie rzecz biorąc, powrót do zdrowia może potrwać tygodnie i miesiące.

Niektóre typowe działania niepożądane obejmują obrzęk, drenaż i zasinienie. Chirurdzy plastyczni często proszą pacjenta o noszenie odzieży uciskowej przez 1–2 miesiące po zabiegu, aby kontrolować obrzęk. Lekarz zaleci niektóre antybiotyki, aby ułatwić powrót do zdrowia.

Kandydat na leczenie musi wziąć kilka dni wolnego od pracy, aby położyć się do łóżka zaraz po zabiegu liposukcji. Ważne jest, aby wspomnieć, że część regeneracyjna może być różna dla różnych osób. Pacjent będzie mógł rozpocząć rutynowe czynności w ciągu 2 tygodni.

Wczesne dni po operacji mogą być kłopotliwe z powodu skutków ubocznych spowodowanych operacją. Jeśli już postępujesz zgodnie z instrukcjami odzyskiwania liposukcji omówionymi tutaj, nie możesz napotkać problemu. W przypadku problemów z nietypowym problemem należy jak najszybciej skonsultować się z chirurgiem plastycznym.

Powrót do zdrowia po liposukcji: ostateczny werdykt

Z powyższej dyskusji jasno wynika, że ​​przestrzeganie instrukcji przedoperacyjnych i pooperacyjnych jest konieczne dla wszystkich kandydatów / pacjentów do liposukcji . Jeśli masz uparte złogi tłuszczu w zlokalizowanych obszarach i nie możesz się ich pozbyć za pomocą środków dietetycznych i ćwiczeń fizycznych, możesz rozważyć liposukcję, aby pożegnać się z upartymi najbardziej tłuszczami w twoim ciele.

Faza rekonwalescencji jest ważna dla tego zabiegu chirurgicznego i inwazyjnego, ponieważ obszar brzucha cierpi z powodu urazu podczas leczenia. Pacjent powinien postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami przekazanymi przez chirurga plastycznego. Skontaktuj się z chirurgiem plastycznym oferującym liposukcję w twoim mieście i zadaj pytania na temat procedury liposukcji i powrotu do zdrowia po jej zakończeniu.