Jakszef.pl

Blog kulinarny

Butelka filtrująca – czy warto?

butelka na wodę

Czy butelka z filtrem węglowym to tylko chwilowy trend? A może jednak rzeczywiście wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, które działają zbawiennie na ludzki organizm?

W czasach, w których wszechobecna jest chemia, może warto zadbać o czynniki, dzięki którym nasze funkcjonowanie będzie zwyczajnie lepsze? Butelka z filtrem stosowana jest każdego dnia przez miliony ludzi na całym świecie. Oni nie mogą się mylić, a ich opinie potwierdzają zresztą naukowcy. O tym, dlaczego warto nabyć butelkę filtrującą, piszemy poniżej. Mamy nadzieję, że już niedługo również Ty dołączysz do grona zadowolonych osób, które dzisiaj piją “kranówkę” bez żadnych obaw.

Właściwości wody poddanej filtracji

Czy jedna mała butelka na wodę może sprawić, że zwykła kranówka zostanie dokładnie oczyszczona? Oczywiście, że tak, Okazuje się, że naczynie zostało wyposażone w filtr węglowy z dodatkiem kryształu górskiego. Dzięki temu nalana woda już po 5 minutach jest idealnie czysta, neutralna zapachowo oraz smakowo. Zostaje też zjonizowana, a dobrze wiemy, jak korzystnie wpływa jonizator wody na nasze funkcjonowanie. Usprawnia metabolizm, trawienie, krążenie krwi, zapobiega miażdżycy, cukrzycy, nadwadze, nowotworom. Poprawia stan skóry, włosów i paznokcie. Leczy choroby skórne, alergie, sprawia, że organizm jest lepiej nawodniony, a cera wyraźnie gładsza, bardziej napięta, pozbawiona cellulitu i zmarszczek.

Naczynie do filtrowania wody – jakie wybrać?

Renomowani producenci oferują nie tylko butelki z filtrami, ale też bidon oraz dzbanki. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji. Najbardziej popularna jest butelka oraz bidon, bo te naczynia można zabrać w każdą podróż i na każdą wycieczkę. Uznaniem cieszy się też dzbanek, bo ten lepiej sprawdzi się z domu, jeśli przefiltrowaną wodę ma pić więcej niż jedna osoba.

Bez względu na rodzaj naczynia, wszystkie działają jednakowo. Umieszczony w ich wnętrzu filtr oczyszcza wodę już w 5 minut. Wystarcza zaś na rok intensywnej eksploatacji, a po tym czasie zaleca się wymianę samego filtra. Aby przedłużyć jego użytkowanie, producenci wskazują, by regularnie go czyścić. W tym celu sprawdzi się woda z octem. Wszystkie naczynia filtrujące zostały wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie działają w żaden sposób toksycznie ani nie wchodzą w niekorzystną reakcję z wodą.

Pamiętajmy, że filtracji może być poddawana nie tylko kranówka, ale też woda z niewiadomego źródła. Jeśli nie mamy pewności, co do jej czystości, filtr węglowy zniweluje ewentualne zanieczyszczenie i sprawi, że ta będzie jak najbardziej zdatna do picia.

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony: MocSokow.pl – oficjalny dystrybutor i-Water w Polsce