Jakszef.pl

Blog kulinarny

Doskonałe wesele i wspaniałe chrzciny

Doskonałe wesele i wspaniałe chrzciny

Wesela i chrzciny są czasem wyjątkowym. Z okazji wesela czy chrzcin w restauracjach organizowane są posiłki. Przeważnie jest to obiad, czasami obiad i podwieczorek. Nieraz goście mogą liczyć na tzw. gościniec, czyli ładnie zapakowane ciasto na wynos lub ciasteczka zapakowane efektownie w pudełeczko lub woreczek.

Jakie dania zamawiają goście?

Organizatorzy takich uroczystości najczęściej zamawiają polskie dania – rosół, pieczeń, schabowy, ziemniaki, surówki. Dania są polskie, dość ciężkie, ale doskonale sycą. Poza tym miłośników polskiej kuchni jest najwięcej. Doskonale podczas takich imprez sprawdza się sztuka mięsa, kotlet de vollay, pieczony kurczak. Zamiast ziemniaków można podać ryż, kaszę lub frytki. Wyjątkowe dania są tym, co smakuje, a biesiadnicy lubią świętować przy suto zastawionym stole. Surówki mogą bazować na kapuście, sałacie oraz papryce, pomidorach i ogórkach. Możliwe jest także serwowanie marchewki z groszkiem czy gotowanych buraczków. Niezłe są także dodatki w postaci czerwonej kapusty z warzywami lub kapusty gotowanej na słodko. Bigos, gulasz i zupy-kremy także się sprawdzają. Coraz więcej osób docenia takie smakowite dania, które są świeże i przygotowane ze składników wysokiej jakości.

Sprawdź także:

Co podać na deser?

Na deser można podać lody, sorbety czy też ciasta. Tort czekoladowy lub bezowy jest na pewno dobrym deserem, a poza tym ozdobny tort jest największą atrakcją wesela. Chrzciny bez tortu także się nie obędą. Tort na wesele jest zdobiony napisami, figurkami, czasami obrączkami. Pięknie się prezentuje, jest bajecznie kolorowy. Obecnie coraz więcej osób zamawia takie torty w dobrych cukierniach. Samodzielnie ich nie piecze, lecz wybiera doskonałe ciasta przygotowane przez specjalistów. Wyjątkowe jedzenie to jest naprawdę ważna część chrzcin lub wesela. Spokojnie można z nich skorzystać i doskonale się nasycić. Wspólne biesiadowanie sprawia wiele radości i jest doskonałym sposobem na uczczenie świąt. Polacy uwielbiają uroczystości, a wesele jest raz w życiu – dlatego też trzeba nim się nacieszyć. Smakowite jedzenie jest tym, co doskonałe. Podczas wesela są pewne tradycje – o północy podaje się barszcz lub rosół. Niektórzy wybierają na ten czas flaczki. Polskie wesela są wyjątkowe – trwają od popołudnia do rana, a kolejny dzień to poprawiny. Warto zarezerwować sobie czas na takie szaleństwa. Polacy uwielbiają zabawę, rozrywkę i miłe spędzanie wolnego czasu. Nie ma nic lepszego od takich wesel, które dają doskonałą zabawę każdej osobie. Para młoda chce mieć huczne oraz obfite wesele – zazwyczaj takie ono jest.