Jakszef.pl

Blog kulinarny

Jak działa dieta Sirtfood?

dieta Sirtfood

Diety odchudzające to zawsze aktualny i popularny temat. Nieustająco pojawiają się nowe opracowane przez dietetyków plany żywieniowe, często poparte spektakularnymi metamorfozami gwiazd i celebrytów. Przykładem jest niezwykle ostatnio modna dieta Adele, dzięki której znana piosenkarka straciła zbędne kilogramy i zachwyciła wszystkich wspaniałą sylwetką.

Tajemnica Adele, czyli dieta Sirtfood

Zarówno fani, jak i przypadkowi obserwatorzy zastanawiali się, w jaki sposób Adele osiągnęła tak fantastyczne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Okazało się, że za jej sukcesem stoi dieta Sirtfood, o której wcześniej mało, kto słyszał. Wraz z imponującą przemianą wokalistki, coraz więcej chcących schudnąć osób zaczęło interesować się tym ciekawym sposobem żywienia.

Na czym to polega?

Dieta opiera się na włączeniu do jadłospisu produktów bogatych w tzw. polifenole. To nie one jednak odpowiadają za utratę niechcianych kilogramów, lecz sirtuiny – obecne w organizmie białka, które ze względu na korzystny wpływ na zdrowie i długość życia zostały nawet nazwane genami szczupłości i młodości. W procesie aktywacji tych białek biorą udział właśnie polifenole, dlatego ich spożywanie ma tak duże znaczenie dla poprawy samopoczucia oraz uzyskania prawidłowej masy ciała. Aby dieta rzeczywiście działała, niezbędne są również pewne ograniczenia kaloryczne, które w połączeniu ze spożywaniem odpowiednich bogatych w polifenole produktów prowadzą do upragnionego celu. Podstawą diety są gęste roślinne koktajle przygotowane z odpowiednich warzyw, nasion czy owoców oraz odpowiednio zbilansowane posiłki. W zależności od etapu diety koktajl spożywa się trzy, dwa lub jeden raz dziennie. Dieta Sirtfood składa się z trzech etapów, w czasie których stopniowo zmniejsza się ilość wypijanych koktajli na rzecz pełnych posiłków. Najlepiej, jeśli przekształci się w stały sposób odżywiania, który zapewni dobre samopoczucie oraz nienaganną sylwetkę.

Dieta Sirtfood w praktyce

Ponieważ dieta Adele opiera się na konkretnych produktach oraz posiłkach o sprecyzowanej kaloryczności, jej samodzielne stosowanie może nastręczać pewnych trudności. Dlatego warto skorzystać z pomocy dietetyka lub oferty firmy zajmującej się dietetycznym cateringiem pudełkowym – wtedy trzeba już tylko pamiętać o regularnym spożywaniu dostarczanych posiłków.

Zapoznaj się z dietą pudełkową Sirtfood

Dieta pudełkowa Sirtfood ma wiele zalet, zwłaszcza dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu i nie przepadają za gotowaniem. Doświadczony zespół dietetyków i kucharzy, dba nie tylko o to, aby posiłki były zgodne z zasadami diety, ale również o to by świetnie smakowały i ładnie wyglądały. Są dostarczane pod drzwi mieszkania, dzięki czemu nie musisz się już martwić o zakupy odpowiednich produktów i ich samodzielne przygotowanie. Urozmaicone i apetyczne menu, które ktoś specjalnie dla ciebie przygotuje, na pewno zachęci do wytrwałości, zwłaszcza jeśli zobaczysz pierwsze efekty diety. Jeśli zatem chcesz odzyskać dawną figurę oraz znów poczuć się młodo – zapoznaj się z dietą pudełkową Sirtfood i zawalcz o swój wygląd oraz zdrowie!