Jakszef.pl

Blog kulinarny

Kołobrzeg – gdzie zjeść posiłek z widokiem na morze?

restauracja

Odwiedzanie dobrych restauracji to jeden z elementów każdej podróży. Oprócz dobrej kuchni liczy się wówczas atrakcyjna lokalizacja i panujący w niej klimat. Polskie morze jest niezwykle urokliwe, dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się restauracje z widokiem na Bałtyk. Kto bowiem nie chciałby zjeść obiadu lub kolacji przy tak romantycznym widoku? 

Restauracja z widokiem na morze Kołobrzeg

Lokale usytuowane bezpośrednio nad morzem znajdują się w każdej nadmorskiej miejscowości i z pewnością przyciągają tłumy turystów. Niestety czasami zdarza się, że piękny widok to jedyne co restauracja jest w stanie zaoferować. Kołobrzeg to jedna z większych i bardziej znanych polskich miejscowości położonych nad morzem. Znajduje się tam wiele lokalów i restauracji, w tym właśnie takich oferujących możliwość zjedzenia posiłku z widokiem. Restauracje te w swojej ofercie posiadają różnego rodzaju kuchnie, w tym tradycyjną kuchnię polską, włoską czy morską. 

Restauracja Kołobrzeg Mikado

Restauracja z widokiem na morze to między innymi restauracja Mikado. Ten klimatyczny lokal zlokalizowany jest przy Bulwarze Jana Szymańskiego. Lokalizacja restauracji jest o tyle atrakcyjna, że oprócz pięknych widoków w pobliżu znajdują się takie punkty turystyczne jak kołobrzeskie molo czy latarnia morska. Jej największym atutem jest otwarty widok na pełne morze, dzięki czemu przez cały rok panuje tam niezwykle romantyczny i wyjątkowy klimat. 

Szef kuchni restauracji Mikado serwuje gościom oryginalne dania kuchni śródziemnomorskiej oraz szeroki wybór wyśmienitych deserów. Jak na prawdziwą nadmorską restaurację przystało, w karcie główną role grają dania rybne. Są to między innymi aromatyczne zupy rybne, flaczki z owocami morza oraz smażone i pieczone ryby w towarzystwie aromatycznych sosów i świeżych dodatków. W kuchni Mikado nie brakuje również propozycji dań mięsnych, przygotowywanych ze starannie wyselekcjonowanego, dobrej jakości mięsa. 

Kawiarnia z widokiem na morze

Piękne widoki mogą towarzyszyć gościom restauracji również podczas spotkań przy kawie. Restauracja Kołobrzeg Mikado w swojej ofercie posiada bogatą kartę deserów. Aromatyczna kawa w połączeniu z lodowym deserem lub kawałkiem świeżego ciasta umili każde popołudnie. 

Klimat panujący w lokalu to jeden z ważniejszych elementów, który sprawia, że goście chcą do niego wracać. Nie ma chyba bardziej klimatycznego miejsca niż takie z widokiem na pełne morze. Niezależnie od pory roku warto zjeść posiłek w tak niezwykłej atmosferze.