Jakszef.pl

Blog kulinarny

Od czego zależy smak kawy?

kawa

Zapach i aromat kawy to coś, od czego wiele osób zaczyna swój poranek. Mało kto jednak wie, że na smak kawy nie wpływają jedynie jej ziarna, sposób ich palenia, ale również ważna jest woda, z której kawa jest parzona oraz sposób jej przyrządzania. Również ekspres może wpływać na smak kawy, zwłaszcza jeśli używa się wysokiej klasy produktów, które wyciągają z ziaren to, co w nich jest najlepsze.

Sposób na pyszną, pobudzającą i aromatyczną kawę

Kawa może być przyrządzona na wiele różnych sposobów. Niektórzy preferują mocną i czarną kawę, inni wolą jej łagodniejsze, wręcz deserowe formy. Wszystkie najpopularniejsze kawy można wykonać w ekspresie do kawy. Dobrej jakości ekspres zmieli ziarna kawy, a świeżo zmielone nasiona odpowiadają za niesamowity aromat przyrządzonego napoju. W ekspresie można zrobić również kawę ze spienionym, gorącym mlekiem, taki napój świetnie sprawdzi się po południu. Ekspres do kawy powinien być prosty w obsłudze, łatwy do czyszczenia, więc warto sięgać po produkty najwyższej klasy, które nie tylko pomogą zrobić przepyszną kawę, ale również będą znakomicie prezentować się w kuchni. Właśnie takie produkty można znaleźć na stronie internetowej https://inspiracje-kawowe.pl/pol_m_Ekspresy_PRODUCENT_LA-PAVONI-259.html. Włoska marka przeznaczona jest dla wszystkich tych, którym smak kawy nie jest w żadnym stopniu obojętny.

Designerskie ekspresy do kawy

Ekspresy kolbowe i dźwigowe to prawdziwy hit ostatnich lat. Wyglądają oszałamiająco i pozwalają wcielić się w rolę baristy z prawdziwego zdarzenia. Niektóre modele ekspresów wyglądają zjawiskowo, wykonane zostały w całości z metalu, dlatego doskonale wyglądają w nowoczesnej, industrialnej kuchni. Połączenie złota z miedzią lub ze srebrem wygląda naprawdę dobrze – to piękna i funkcjonalna ozdoba mieszkania. Taki ekspres świetnie sprawdzi się również w biurze oraz w niewielkiej kawiarni.

Warto wybierać produkty, które mają wbudowane młynki do kawy, tylko w ten sposób uzyska się aromatyczną i mocną kawę. Mosiężny korpus ekspresów La Pavoni jest gwarancją utrzymywania stabilnej temperatury wewnątrz zbiornika na wodę. Ogromna dbałość o detale wyraża się w pięknych i dopracowanych dodatkach, takich jak czarne gałki i uchwyty.

Niektóre modele ekspresów to prawdziwe dzieła sztuki – designerskie dźwignie, lśniący, miedziany korpusy oraz piękne i stabilne podstawy. Dźwignia daje możliwość kontrolowania ciśnienia podczas parzenia kawy – to idealny sposób na przyrządzenie ulubionego, aromatycznego napoju o odpowiedniej mocy.