Jakszef.pl

Blog kulinarny

11 najlepszych wysokobiałkowych posiłków do dodania do diety

białko

Podzielmy się z tobą najtańszymi i najlepszymi posiłkami białkowymi, które są również bardzo łatwo dostępne. Ludzie często uważają, że utrzymanie sprawności fizycznej jest kosztowne. Nie jest to jednak prawdziwe stwierdzenie. Nie należy polegać na wysokobiałkowych suplementach lub napojach do spożycia białka, ponieważ w naszym otoczeniu jest wystarczająco dużo pokarmów bogatych w białko, które są również tanie, najlepsze i dostępne.

Wszyscy wiemy, że białko jest niezbędną częścią codziennej diety dla codziennej naprawy ciała, zdrowia skóry i włosów. Regularne przyjmowanie odpowiedniej ilości białka nie tylko pomaga budować i utrzymywać mięśnie, ale także pomaga zmniejszyć apetyt na śmieciowe jedzenie.

Dieta białkowa może utrzymać metabolizm i poziom energii. 9 niezbędnych aminokwasów jest zawsze obecnych w źródle białka. Tak jak,

  • Histydyna
  • Izoleucyna
  • Leucyna
  • Lizyna
  • Metoinina
  • Fenyloalanina
  • Treonina
  • Tryptofan
  • Walina

Szukasz najlepszej żywności bogatej w białko, a następnie spójrz na ostateczną listę produktów bogatych w białko.

1. Piersi z kurczaka

Grillowany kurczak jest pierwszym wyborem jako posiłek białkowy. Zawsze staraj się trzymać na grillu, upiec kawałki kurczaka lub piec je zamiast smażyć w oleju.

2 jajka

Czy wiesz, że jajka dadzą ci 6 gramów białka i mniej niż 1 gram węglowodanów. Liczone jak na 1 jajko. Pójdziesz po jajka, które dadzą ci bogate w białko śniadanie lub kolację . Idź z Milk, ta kombinacja również stanowi dobre źródło białka, oferując 8,4 grama na 8-uncję szklanki.

3. Fasola

Ziarna są naprawdę możliwe do osiągnięcia zalecanej ilości codziennego białka bez przyjmowania jakiegokolwiek mięsa. Wypełnij swoją spiżarnię licznymi rodzajami fasoli, takimi jak fasola garbanzo, groszek, soczewica i fasola cannellini, aby wrzucić do sałatek, wymieszać w zupy i zmieszać w hummus.

Biorąc fasolę, nie musisz się obawiać liczby węglowodanów, ponieważ większość węglowodanów jest związana z wysoką liczbą włókien. Są więc nadal dość zdrowe i stanowią świetną opcję dla tych, którzy nie wolą mięsa włączać do swojej diety.

4. Tofu

Niesamowita umiejętność wchłaniania każdego dodanego smaku, to jedyne Tofu. Pełny pakiet białka!

Możesz go użyć w dowolnym sosie, który wybierzesz, który doda dodatkowe składniki odżywcze wraz z Tofu. Ma niską zawartość tłuszczu, więc można go spożywać bez żalu i poczucia winy. Jest to kompletne białko, jest także najlepszym źródłem witaminy B, żelaza i wapnia.

5. Orzechy

Pożywne rzeczy są w małych opakowaniach, które słusznie pasują do kategorii obfitych rodzajów orzechów. Te cenne potęgi odżywcze są pełne zdrowych tłuszczów, białka, witamin i minerałów.

6. Soja

Wiadomo, że soja obniża poziom cholesterolu i gęstość kości, zmniejszając ryzyko złamań, szczególnie bardzo skutecznie w organizmie kobiety.

7. Jogurt Grecki

Jogurt grecki z mleka krowiego. Każda porcja jogurtu greckiego da ci 20 gramów białka . W porównaniu do zwykłych jogurtów pełnotłusty jogurt grecki jest sposobem, który będzie bardziej satysfakcjonujący, ponieważ pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi. Dodaj własne naturalne słodziki .

Pamiętaj, aby upewnić się, że dodany cukier nie wślizguje się na ciebie.

8. Ciecierzyca

Ciecierzyca to stary gram warzyw, w którym każde ziarno ciecierzycy jest wyciskane z białkiem, błonnikiem i odżywczymi suplementami o niskiej zawartości kalorii. Powiedzmy na przykład, że 100 gramów ciecierzycy da ci aż 19 gramów białka .

Jest to liczone jako obfite białko. Pomoże ci również zaspokoić tęsknotę, utrzymując cię na długie godziny! Naprawdę jest to fantastyczne białko, które jest włączone do twojej rutyny żywieniowej lub planu diety.

9. Warzywa

To prawda, że ​​warzywa mogą nie być liczone jako najlepsze źródła białka w twoim planie diety, ale jeśli jednak połączymy różne rodzaje warzyw z pełnymi ziarnami, otrzymasz wymagane białka w swoim harmonogramie jedzenia.

Mieszaj i dopasowuj warzywa, zupy, aby prześcignąć każde pożywienie, a możesz to docenić, włączając je do swojego planu diety.

10. Guawa

Guawa to najbardziej energetyczny owoc, który może nie być dostępny wszędzie, ale jeśli jest dostępny, po prostu idź. Ponieważ wszyscy wiemy, że Guawa jest jednym z najbardziej bogatych w białko owoców dostępnych na rynku. Ponadto oferuje również wiele dodatkowych składników odżywczych, takich jak witamina C.

11. Owies

Na 100 gramów owsa oferta około 17g . Są również najlepszym źródłem złożonych węglowodanów. Surowy owies jest tak łatwy do przygotowania. Niektórzy ludzie spożywają owies jako płatki owsiane, a ludzie mogą smakować z różnymi smakami różnych zdrowych potraw, takich jak owoce i orzechy. Czasami ludzie powinni unikać przygotowanych płatków owsianych, ponieważ często zawierają dodatek cukru.

Istnieje wiele źródeł białka, w których ludzie mogą wybrać najlepsze białko, jeśli próbujesz schudnąć. Istnieje wiele źródeł białka, które będą oferować dodatkowe składniki odżywcze, które również będą korzystne dla ogólnego zdrowia.

Rzecz do zapamiętania: Zawsze utrzymuj zdrowie i zdrowie, powinieneś jeść czyste naturalne źródła białka. Wreszcie po jedzeniu połącz swoje ciało z ciężkim treningiem ze sztangą.